Архијерејска Литургија у Звонцу
Његово Преосвештенство епископ нишки г. Арсеније служио је 2. августа 2022. године, када Црква молитвено прославља Светог пророка Илију, свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом Божјем угоднику у Звонцу.
Саслуживали су архимандрит Серафим Мишић, игуман суковске обитељи, јереј Михаил Станковић из софијске Митрополије, протосинђел Мардарије Ковачевић, игуман погановске обитељи, протођакон Далибор Мидић и ђакон Предраг Пиперски.
Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач, а након одслужене Свете Литургије, Његово Преосвештенство посетио је село Ракиту и осветио новосаграђену капелу у овом селу посвећену Свим Светима.
У послеподневним часовима Преосвећени Владика посетио је село Куса Врана и село Трнски Одоровци. Испред храмова ових села Преосвећеног Владику дочекали су мештани који су га упознали са животом у овим крајевима и са подухватима које предузимају како би своје светиње обновили у сачували од пропадања.
Извор: Епархија нишка