Успење Пресвете Богородице молитвено прослављено у Собини и Корбевцу
У навечерје празника, 27. августа 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски г. Пахомије служио је празнично бденије у цркви Успења Пресвете Богородице у насељу Собина у Врању.
Саслуживали су игуман манастира Преподобног Прохора Пчињског архимандрит Методије (Марковић), протојереј-ставрофор Александар Јовановић и протођакон Мицко Мицковић.
Сутрадан, на празник Успења Пресвете Богородице, 28. августа 2022. године, Епископ Пахомије је служио свету архијерејску Литургију у Корбевцу, која је посвећена овом Богородичином празнику.
Саслуживали јереј Далибор Јовић и ђакон Миодраг Наумовић.
Овом радосном, торжественом и молитвеном сабрању је присуствовао већи број верног народа, од којих су се многи сјединили са Богочовеком Христом кроз свету тајну Причешћа.
У току Литургије обављена је свечана Литија око храма.
По завршетку Литије, Епископ Пахомије је обавио чин благосиљања славских колача и кољива, које су за ову прилику припремили овогодишњи кум храмовне славе господин Жикица Јовановић из села Моштаница, као и верници који данашњи празник славе као своју славу. За идућу годину, за кумство славе, пријавио се господин Игор Петровић из села Бујковац.
Извор: Епархија врањска