Епископ Херувим: Нисмо сами на овом свету, Господ је са нама

Published On: 27/10/2022

На празник Преподобне мати Параскеве – Свете Петке, 27. октобра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски началствовао је светим евхаристијским сабрањем у храму посвећеном данашњем празнику на Доброј Води у Вуковару.

Саслуживали су протојереји-ставрофори Саша Кузмановић, архијерејски намесник вуковарски, Зоран Симић, свештеник у пензији, Миљен Илић, други парох вуковарски, Добривоје Филиповић, свештеник у пензији; јереј Вукашин Цветојевић, предстојник катихетског уреда Епархије осечкопољске и барањске, ђакони Војислав Николић и Слободан Гајдашевић.

– Света Петка је пролазила кроз многа искушења. Витлале су је буре, бацале на леву и на десну страну али је у свом уму имала мисао да је Христов војник. Тако и ми можемо да побеђујемо сва искушења и све недаће. Нисмо сами на овом свету, Господ је са нама. Сви који смо Христови позвани смо да будемо проповедници Јеванђеља Христовог, пре свега својим животом, рекао је епископ Херувим.

Извор: Епархија осечкопољска и барањска

Најновије вести