Епископ Андреј на сахрани папе Бенедикта
Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Његово Преосвештенство Епископ аустријско-швајцарски г. Андреј присуствовао је сахрани папе Бенедикта у Ватикану.
На двочасовној заупокојеној миси на Тргу Светог Петра, актуелни поглавар Римокатоличке Цркве папа Фрања је одао признање мудрости и доброти свог претходника који је у 95. години уснуо у Ватикану.
Сахрани су присуствовали митрополити Емануил и Поликарп из Цариградске Патријаршије, Генадије из Александријске Патријаршије, Антоније из Руске Православне Цркве, Василије из Кипарске Архиепископије, Игнатије из Атинске Архиепископије и Тихон из Америчке Православне Цркве. Међу високим представницима државâ, цркава, вера и политичког живота опелу су присуствовали председник Републике Итаилје Серђо Матарелa, премијерка Ђорђа Мелони.
Извор: Епархија аустријско-швајцарска